Jak zapobiegać astmie?

ambirix ulotka

Dolegliwości związane z astmą mogą skutecznie utrudniać wykonywanie obowiązków. W przypadku dorosłych choroba może spowodować pewne ograniczenia zawodowe. Bardzo często napady astmy pojawiają się w nocy. Najczęściej napadom tym towarzyszy kaszel, a także trudności z oddychaniem. Istnieje obecnie wiele leków, które skutecznie zmniejszają dolegliwości. Można jednak stosować także działania profilaktyczne, które minimalizują ryzyko zachorowania.

Niezwykle istotna jest modyfikacja sposobu życia, czynników kulturowych, a nawet ekonomicznych, które mogą przyczynić się do rozwoju choroby. Matkom zaleca się jak najdłuższe karmienie piersią, jak również stosowanie odpowiedniej diety w trakcie karmienia dziecka. Warto unikać nadmiernej ekspozycji na alergeny, np. na roztocza kurzu domowego, które często powodują astmę. Kolejnym czynnikiem jest dym papierosowy, który nie jest zalecany dla astmatyków. Powinni oni unikać nie tylko palenia papierosów, ale także przebywania w zadymionych pomieszczeniach.

W przypadku wczesnego wykrycia choroby, możliwe jest uniknięcie poważniejszych konsekwencji z nią związanych. U osób z podejrzeniem astmy należy wykonać badania przesiewowe, które są jednymi z podstawowych badań diagnostycznych w tej chorobie.

Astmatycy mogą także zapobiegać dalszemu rozwojowi choroby oraz jej powikłaniom. Chorzy powinni regularnie zażywać leki, które zostały przepisane przez lekarza. Warto, żeby w dalszym ciągu pamiętali o unikaniu alergenów oraz dymu tytoniowego. W przeciwnym razie napady astmy będą bardziej nasilone.

żółtaczka typu b Capivit Total Action opinie