Zapobieganie astmie u dziecka

betnovate

Astma może się rozwinąć w każdym wieku. Spory odsetek stanowią jednak dzieci. W wielu przypadkach astmie u dziecka można zapobiec. Wymaga to właściwej postawy głównie u rodziców.

Przede wszystkim już kobieta ciężarna powinna zadbać o odpowiednią dietę. Nie jest wskazane, żeby spożywała dużo produktów uczulających. Dotyczy to przede wszystkim orzechów, jajek czy czekolady. Wykazano, że karmienie piersią może zmniejszać ryzyko zachorowania na astmę u dziecka. Mleko matki zawiera wiele długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które ograniczają procesy zapalne, zachodzące w drogach oddechowych. Dłuższe karmienie piersią to także unikanie spożywania mleka krowiego. Białka mleka krowiego uważane są za jeden z najbardziej uczulających alergenów. Niezwykle istotne jest, żeby stopniowo wprowadzać do diety dziecka różne produkty. Warto unikać przede wszystkim tych alergizujących. Ponadto, rodzice powinni zadbać o prawidłową masę ciała u dziecka.

Udowodniono, że dym tytoniowy może powodować rozwój astmy. Dzieci palących rodziców stają się biernymi palaczami, przez co może się u nich pojawić astma. Należy ponadto unikać zadymionych pomieszczeń.

Avamys ulotka żółtaczka